Ivanti
flow-image

Alarmujący trend w zakresie oprogramowania ransomware nie wykazuje oznak bycia w odwrocie

Ten zasób został opublikowany przez Ivanti

Nie jest tajemnicą, że zagrożenia ransomware podczas pandemii gwałtownie wzrosły – zarówno pod względem ilości, jak i stopnia ich odważności. Podmioty odpowiedzialne za zagrożenia wykorzystały nagłe przejście na pracę zdalną i wynikające z tego luki w zabezpieczeniach. Teraz, gdy świat pracy zaczyna oswajać się z permanentnym modelem Everywhere Workplace, można by pomyśleć, że trend ransomware zacznie się odwracać. Niestety tak nie jest według nowego raportu firmy Ivanti. Raport przedstawia trendy w zakresie ransomware z 1 kwartału 2022 roku, a wnioski są ponure. Oto kilka najważniejszych punktów (lub raczej słabych punktów).

Pobierz teraz

box-icon-download

*wymagane pola

Musisz wyrazić zgodą na warunki

Żądając udostępnienia tego zasobu, akceptujesz nasze warunki użytkowania serwisu. Wszystkie dane są chronione naszą Polityką prywatności. Wszelkie dodatkowe pytania należy przesyłać na adres dataprotection@itcorporate. com.

Powiązane kategorie Bezpieczeństwo systemów, Symulacja naruszenia i ataku, Technologia oszustwa, Kryminalistyczna cyfrowa, Reagowanie na incydenty, Bezpieczeństwo IoT, Analiza złośliwego oprogramowania, Zarządzane wykrywanie i reagowanie, Bezpieczny dostęp zdalny do OT, Bezpieczne zarządzanie informacjami i zdarzeniami (SIEM), Analiza zagrożeń, Zarządzanie podatnościami, Zarządzanie powierzchnią ataku, Zarządzanie poprawkami, Zarządzanie podatnościami w oparciu o ryzyko, Szkolenie z zakresu bezpiecznego kodu, Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, Bezpieczeństwo w sieci, Wykrywanie i łagodzenie aktywności botów, Izolacja przeglądarki, Monitorowanie darknetu, Ochrona przed atakami DDoS, Wykrywanie oszustw, Bezpieczne bramy sieciowe