Infoblox
flow-image

What's Lurking in the Shadows 2020: zdemaskowanie sposobu, na jaki urządzenia IoT otwierają portal dla chaosu w całej sieci

Ten zasób został opublikowany przez Infoblox

Liczba urządzeń IoT szybko rośnie. Zainstalowano ich już ponad 20 miliardów. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat liczba ta wzrośnie do 50 miliardów. Podłączone do Internetu kamery, drukarki, monitory, medyczny sprzęt diagnostyczny, systemy oświetleniowe, trackery fitness sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem. Niestety, ułatwiają one również życie cyberprzestępcom, ponieważ większość urządzeń IoT nie posiada wbudowanych zabezpieczeń. W rezultacie stanowią one otwarte drzwi do sieci. Kiedy te urządzenia łączą się z Internetem bez wiedzy działu IT, określa się to mianem „shadow IoT”. Dowiedz się, jaki jest zakres zagrożenia dla Twojej sieci i co z tym zrobić w naszym nowym raporcie What's Lurking in the Shadows 2020 (Co czyha w cieniu 2020).

Pobierz teraz

box-icon-download

*wymagane pola

Musisz wyrazić zgodą na warunki

Żądając udostępnienia tego zasobu, akceptujesz nasze warunki użytkowania serwisu. Wszystkie dane są chronione naszą Polityką prywatności. Wszelkie dodatkowe pytania należy przesyłać na adres dataprotection@itcorporate. com.

Powiązane kategorie Bezpieczeństwo IoT, Bezpieczeństwo sieci, Zapora sieciowa