Checkpoint
flow-image

Trendy cyberataków: raport śródroczny firmy Check Point z 2022 r.

Ten zasób został opublikowany przez Checkpoint

Zbrojna napaść na Ukrainę zdominowała nagłówki mediów w pierwszej połowie 2022 r. i możemy mieć tylko nadzieję, że zostanie ona wkrótce zakończona. Jednak jej wpływ na cyberprzestrzeń był dramatyczny zarówno pod względem zakresu, jak i skali, ponieważ ataki cybernetyczne mocno zakorzeniły się jako broń na poziomie państwowym. Zidentyfikowaliśmy bezprecedensowy poziom ataków sponsorowanych przez państwo, wzrost haktywizmu, a nawet rekrutację prywatnych obywateli do „armii IT”. W tym raporcie przyglądamy się bliżej temu, jak cyberwojna zintensyfikowała się, stając się istotną częścią przygotowań do rzeczywistego konfliktu zbrojnego i jego prowadzenia. Ponadto, ujawniamy, jakie będą tego konsekwencje dla rządów i przedsiębiorstw na całym świecie, nawet tych, które nie są bezpośrednio zaangażowane w konflikt.

Pobierz teraz

box-icon-download

*wymagane pola

Musisz wyrazić zgodą na warunki

Żądając udostępnienia tego zasobu, akceptujesz nasze warunki użytkowania serwisu. Wszystkie dane są chronione naszą Polityką prywatności. Wszelkie dodatkowe pytania należy przesyłać na adres dataprotection@itcorporate. com.

Powiązane kategorie Bezpieczeństwo chmury, Reagowanie na incydenty, Analiza zagrożeń, Szyfrowanie, Antywirus, Zarządzanie tożsamością, Zarządzanie dostępem i tożsamością (IAM), Zapora sieciowa